Перейти до вмісту
Головна » Блог » Середньовічний ярмарок “На Самайн” (2022)

Середньовічний ярмарок “На Самайн” (2022)

  • від

Є у нашому житті одне особливе святою. У світі його називають по-різному “Хелловін”, “День всіх святих”, “Поминальний день”, “Осінні діди”, ще давня назва “Самайн”.

Чомусь власне Самайн у нас асоціюється з достатком, затишком та міцними родинними зв’язками, із давнім святом Європейської культури. Воно сягає періоду античності, і всупереч активній християнізації, святкували Самайн і в середньовічній Європі.

Як співорганізатори міжнародного фестивалю середньовічної культури “Срібний Татош”, зокрема літературної частини “Літатош”,  який був і є частиною нас, проте через карантин і війну вже декілька років не відбувався, нам страшенно бракувало середньовічних розваг, цієї дивовижної, неповторної атмосфери, лицарських поєдинків, турнірів лучників та прекрасних дам які танцюють свої чарівні танці.

Тому зваживши всі за і проти, 2022 року 6 листопада ми провели перший середньовічний ярмарок “На Самайн” і бодай на 1 день спробували перенести Ужгородців та гостей міста у казковий світ.

Ми переслідували декілька цілей:

  • допомогти нашим захисникам на передовій;
  • підтримати крафтових виробників;
  • створити для людей такий необхідний святковий настрій у надзвичайно важкі часи невизначеності та депресії.

І врешті все вдалось.

На ярмарку не лише було зібрано чималу суму для ЗСУ, але в учасників та відвідувачів залишились чудові спогади про прекрасний день.

Хоча 2023 році нам не вдалось повторити ярмарок, сподіваємось, що цей чудовий захід перетвориться на атмосферний фестиваль слава про який розійдеться далеко за межі України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *