Є таке у науці поняття як фенологія та фенологічний календар. Не будучи науковцями у сучасному розумінні, наші предки користуватися ним ще з незапам’ятних часів. Спостерігаючи за природою, старше покоління навчало нащадків що коли цвіте, де і як розпускається, що чому передує, які птахи співають в той чи інший період і які плоди дозрівають під час інших “Садових подій”. Поспостерігайте за природою і ви зрозумієте, наскільки все точно і гармонійно, коло за колом, відбувається на нашій землі.
Розповімо на прикладі нашого “Диво-саду” Зацвів базилік, значить можна збирати порічки, і справді в цей період кущик переповнений яскраво-червоними ягідками. В той же час на дереві інжиру наливаються силою плоди, і пістрявіють розмаїттям барв гортензії, а от малина акурат відійшла.
Коли з водойм чути квакання жаб тоді можна садити цибулю. А як зацвіли вишні – час сіяти кріп. Як тільки зацвіте бузок – можна сміливо садити качанний салат.
Слідкувати за фенологічним календарем можна і треба, спробуйте і природа вам відкриється з геть неочікуваної сторони.
Гроза у перших числах квітня – на тепле літо.
Мокрий квітень, сухий май – у коморі буде рай.
![](https://zelo.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/359842305_218429947824027_4247413943079185188_n-1024x1024.jpg)
![](https://zelo.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/pasted-image-0-1-1024x1024.png)
![](https://zelo.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/Зображення2.png)
![](https://zelo.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/Зображення3.png)